Alžběta je skvělá korektorka a člověk a moc bych ji všem doporučila, protože texty vždy opravila v termínu, na kterém jsme se dohodly, a je na ni opravdu spoleh. Skvěle a citlivě opravila můj text , aniž bych pocítila, že se jakkoli mění význam nebo že to už není mé vyjadřování. Alžběta mi upravovala text do tištěné knihy pro děti, na kterou jsem i díky ní hrdá. Na bodové škále od 1 do 5 bych musela Alžbětě dát číslo 6. Vřele ji doporučuji.
Protože jsem byla upozorněna, že v mých textech občas něco chybí, nejčastěji čárky ve větě, písmenka atd., hledala jsem korektorku, která by mé texty přečetla a opravila. Našla jsem famózní Alžbětu Vintrovou, pracující tak neskutečně rychle a precizně, že jsem opravené nestačila vkládat zpět. Domluvily jsme se i na úpravě některých textů, jako copywriter je také skvělá. V textu umí najít nejpodstatnější a pro mě i nový úhel pohledu. Přitom nemám pocit, že by mi někdo šrouboval do úst slova, která nepoužívám. Vypointovat daný příběh, to je její velký talent. Precizně a rychle odvedená práce. Ještě jednou děkuji a těším se na další spolupráci.
S Alžbětou jsem spolupracovaly na několika textech a velice oceňuji, jak umí vždy zachovat můj osobitý styl a „jen“ učeše text do podoby, se kterou pak mohu na světlo. Říkám „jen“, ale i za tím je spousta práce, času a energie. Vím, že by mi nikdy neposlala upravený text, se kterým by nebyla 100% spokojená, a vím, že se na ni mohu vždy spolehnout. Jsem vděčná za to, že jsem našla nejen korektorku, ale i ženu, která se umí naladit na energii psaného slova a vyšperkovat ji, aby odrážela podstatu jejího autora.
První článek na blog jsem napsala už asi před pěti lety. Je to tedy už nějaký ten čas. Ze začátku bylo čtenářů jen pár, ale s tím jak jejich počet rostl, se nějak zvyšoval i můj pocit zodpovědnosti za to, že články musí nějak vypadat. Tak, abych se na ně nestyděla. A upřímně řečeno se mi toho skutečně dostalo až ve chvíli, kdy začala má spolupráce s Alžbětou. Takže své články dělím na: před Alžbětou a po Alžbětě. A tak nějak se modlím, aby moc čtenářů na ty články před Alžbětou nezabrousilo. Ty druhé mohu klidně hrdě vystavit. Jsem tvůrčí typ, mám v hlavě spoustu námětů na články, které umím zpracovat. Ale když je napsáno, nastupuje totální autorská slepota a chyby už nemám ani sílu, ani chuť řešit. V tu chvíli své dílo pošlu Alžbětě. Vím, že pak vše můžu prezentovat světu, publikovat, spustit facebookovou reklamu. Vím, že i lidi, kteří mají pro češtinu trochu lepší cit, nebudou u čtení zcela trnout hrůzou. A já budu mít vše dotažené až do konce. Velkým přínosem je pro mne také to, že se najednou na všechno necítím být sama. Mám druhé a úplně jiné oči. Spolupráce s Alžbětou je příjemná, je profesionál na svém místě. A také mi naprosto vyhovuje, že opraví hrubky, ale není dogmatik a má pochopení pro osobitý styl psaní. Všem, co chtějí mít texty bez zbytečných chyb a neměli vždy ve škole z diktátů jen jedničky, Alžbětu vřele doporučuji.