Ve zkratce pro mě tento e-book znamená jeden velký AHA moment s geniálně jednoduchým, ale perfektním řešením. Ve škole jsem byla považována za šprta a mé slohovky češtinářky často posadily na zadek. Ten pocit ve mně tak nějak zůstal a představa použití jazykové příručky mi popravdě příjemná nebyla. Pravidla a mluvnice nám ve škole byly předkládané coby pro ty rozumově méně nadané a našli se i učitelé, kteří toto té hrstce odvážných, co do nich přece jen zkusili nakouknout, hezky hlasitě připomněli. Díky tobě už se za to nestydím, ale naopak tuhle možnost vítám. Děkuji a doporučuji všem, kterým na svém písemném projevu záleží.

E-book jsem přečetla jedním dechem. Je moc hezky napsaný a vtipný. Jako rodič školou povinných dětí musím občas řešit, co se jak správně píše. Vzhledem k tomu, že učím kluky doma je potřeba s tím pracovat ještě o dost víc. Už se mi mockrát stalo, že jsem na různých stránkách na internetu narazila na rozdílné názory, hlavně při určování slovních druhů nebo psaní z/s. Díky tomuto e-booku už vím, po které příručce sáhnout, abych našla, co potřebuji. Jo a poklad děda Vševěda je k nezaplacení. Díky moc za cenné informace.
Tento e-book originálním způsobem zpracovává důležité informace týkající se užívání českého jazyka v praxi. Čtivě a přehledně seznamuje s tématem jazykových příruček a vše zároveň ukazuje na praktických příkladech. E-book bych doporučila každému, kdo potřebuje (nejen) při své práci cokoliv psát.
Wow! Tak tohle jsem nečekala! Fakt srozumitelně vysvětleno! (Jak jsem si jen mohla myslet, že pravopis a gramatika je to samé? ☺️) A Děd Vševěd byl fakt vtipnej. Ale nejlepší byl závěr! Teď už můžu psát články s klidem!