korektury

Cítíte před zveřejněním nového díla nejistotu a nervozitu? Bojíte se, že ho čtenáři nepřijmou nebo najdou v textu chyby a ztratíte jejich důvěru?

Jaké by to bylo, kdybyste každý nový text pouštěli do světa sebejistě a s hrdostí na to, že přesně takhle s vámi souzní?

Svěřte své dílo korektorce

 

Jazykově vybroušené texty pozvednou vaše podnikání na vyšší úroveň. Zákazníci vám mnohem víc důvěřují, když profesionalita vyzařuje i z každého textu, kterým se prezentujete.

Znám svou roli a do textů netlačím svůj styl, naopak maximálně respektuju váš osobitý projev a všechny úpravy dělám s ohledem na něj.

Nemusíte znát zpaměti celou českou gramatiku a pravidla pravopisu, ale vaše texty přesto mohou být jazykově dokonalé. Dokonalý obsah už je na vás.

Chcete na klienty působit jako profesionál a vzbuzovat důvěru a zájem každým slovem? S jazykově bezchybnými texty vám to půjde jako po másle.

.

JAZYKOVÁ KOREKTURA

KOREKTURA
S EDITACÍ

Hodí se pro 

Blogové články, e-maily, příspěvky na sociální sítě E-booky, pracovní sešity ke kurzům, překlady, texty nerodilých mluvčích a Čechů žijících v zahraničí

zkontroluju

Pravopis, gramatiku, mezery, interpunkci Pravopis, gramatiku, mezery, interpunkci, stylistiku, slovosled, návaznost vět, rytmus textu.
Styl koriguju s ohledem na cílovou skupinu, účel textu apod.

Rychlost

(závisí na složitosti textu, květnatosti autorského stylu a počtu chyb)

Cca 18–24 tisíc znaků za hodinu.

Cca 8–12 tisíc znaků za hodinu.

Texty cizinců a Čechů žijících v zahraničí jdou pomaleji.

 

Samostatnou kapitolou jsou tištěné knihy, kterým věnuju extra porci péče navíc. Nabízím i předtiskové korektury.

NA KOLIK VÁS KOREKTURA PŘIJDE? 

Účtuju si 750 Kč/hod.

Vzhledem k tomu, že každý text i autor je jiný, neodvíjí se cena korektury jen od délky textu, ale hlavně od času, který nad ním strávím.  Minimální účtovaná doba u jednorázových zakázek je 30 minut (375 Kč). Stálým zákazníkům účtuju od 10 minut. Kratší, méně komplexní texty opravím do týdne. U dlouhých se domluvíme po nahlédnutí do textu podle mé aktuální vytíženosti. Pokud vás tlačí čas, vyřídím korektury do 24 hodin za příplatek 30 %.  

PÍŠETE PRAVIDELNĚ? POJĎME SPOLUPRACOVAT DLOUHODOBĚ

Výhody dlouhodobé spolupráce:

Minimální doba, kterou účtuju za jednu zakázku, je 10 minut.

Kratší dodací lhůty, pro stálé zákazníky si nechávám v rozvrhu volná místečka.

Platby strhávám z předplaceného kreditu, takže nefakturuju (a vy neplatíte) každou práci zvlášť.

Znám váš styl, cílovou skupinu a nabídku, takže mi jde práce rychleji od ruky.

Díky zpětné vazbě se vám čeština zlepšuje, ani nevíte jak.

V JAKÉ PODOBĚ TEXT DODAT?

Texty ke korektuře přijímám ve formátu .docx, provádím je v MS Word 2019 a pracuju v režimu sledování změn.

Ve výsledném textu tak máte možnost projít si všechny mnou navrhované změny a rozhodnout se, které z nich chcete přijmout (vhodné zejména u stylistických úprav a formátování).

Pokud už máte text v powerpointové prezentaci, v Canva apod., vykopírujte ho prosím do Wordu a pošlete mi obě verze, abych kromě editovatelného textu měla k dispozici i hotové grafické řešení, které může ospravedlňovat některé nestandardní jevy. 

Jestli nepoužíváte MS Word ve verzi 2007 a novější, napište mi, něco vymyslíme

Když mi text pošlete pouze jako odkaz na web, ve formátu PDF, v PPT prezentaci, v Canva prezentaci apod., budu vám účtovat 20 Kč za běžnou stránku za exportování do textového formátu.

Servírujte svým zákazníkům texty, z nichž ucítí vaši profesionalitu.