korektury

Když budou vaše texty bez jazykových chyb, svět se nestane lepším místem.

Ale zlepšíte svou image profesionála a získáte podstatně víc zákazníků.

Co vám korektura přinese

Texty bez chyb

Texty bez chyb, kterými uděláte skvělý dojem. To je jasné. A co dál?

Volný čas

Místo nekonečného čtení věnujte čas péči o sebe nebo podnikání.

lepší češtinu

Díky zpětné vazbě si češtinu zlepšujete, ani nevíte jak.

Lepší image

Lepší image a rostoucí důvěru zákazníků.

Svěřte své dílo korektorce

 

Jazykově vybroušené texty pozvednou vaše podnikání na vyšší úroveň. Zákazníci vám mnohem víc důvěřují, když profesionalita vyzařuje i z každého textu, kterým se prezentujete.

Znám svou roli a do textů netlačím svůj styl, naopak maximálně respektuju váš osobitý projev a všechny úpravy dělám s ohledem na něj.

Nemusíte znát zpaměti celou českou gramatiku a pravidla pravopisu, ale vaše texty přesto mohou být jazykově dokonalé. Dokonalý obsah už je na vás.

 

JAZYKOVÁ KOREKTURA

KOREKTURA
S EDITACÍ

Hodí se pro 

Blogové články, e-maily, příspěvky na sociální sítě E-booky, pracovní sešity ke kurzům, překlady, texty nerodilých mluvčích a Čechů žijících v zahraničí

Zkontroluju

Pravopis, gramatiku, mezery, interpunkci Pravopis, gramatiku, mezery, interpunkci, stylistiku, slovosled, návaznost vět, rytmus textu.
Styl koriguju s ohledem na cílovou skupinu, účel textu apod.

Rychlost

(závisí na složitosti textu, květnatosti autorského stylu a počtu chyb)

Cca 18–24 tisíc znaků za hodinu.

Cca 8–12 tisíc znaků za hodinu.

Texty cizinců a Čechů žijících v zahraničí jdou pomaleji.

 

Samostatnou kapitolou jsou tištěné knihy, kterým věnuju extra porci péče navíc. Nabízím i předtiskové korektury.

NA KOLIK VÁS KOREKTURA PŘIJDE? 

Účtuju si 1000 Kč/hod.

Vzhledem k tomu, že každý text i autor je jiný, neodvíjí se cena korektury jen od délky textu, ale hlavně od času, který nad ním strávím. 

Minimální účtovaná částka u jednorázových zakázek je 1000 Kč. Stálým zákazníkům účtuju od 10 minut.

Kratší, méně komplexní texty opravím do týdne. U dlouhých se domluvíme po nahlédnutí do textu podle mé aktuální vytíženosti.

Pokud vás tlačí čas, vyřídím korektury do 24 hodin za příplatek 30 %.

 

PÍŠETE PRAVIDELNĚ? POJĎME SPOLUPRACOVAT DLOUHODOBĚ

Výhody dlouhodobé spolupráce:

Minimální doba, kterou účtuju za jednu zakázku, je 10 minut.

Kratší dodací lhůty, pro stálé zákazníky si nechávám v rozvrhu volná místečka.

Platby strhávám z předplaceného kreditu, takže nefakturuju (a vy neplatíte) každou práci zvlášť.

Znám váš styl, cílovou skupinu a nabídku, takže mi jde práce rychleji od ruky.

Díky zpětné vazbě se vám čeština zlepšuje, ani nevíte jak.

Řekli o mně

Alžběta je skvělá korektorka a moc bych ji všem doporučila. Texty vždy opraví v domluveném termínu a je na ni opravdu spoleh. Skvěle a citlivě opravila můj text, aniž bych pocítila, že se jakkoli mění význam nebo že to už není mé vyjadřování. Na bodové škále od 1 do 5 bych musela Alžbětě dát 6.

Alžbětu jsem požádala o úpravu textů na webu. U vlastních výtvorů mi naprosto chybí nějaký profi odstup a objektivnost, jak věci vypadají pro neznalé prvonávštěvníky webu, a to přesně Alžběta má!!

Jste královna slov a já moc děkuji, že s Vámi mohu spolupracovat. 🙂

Na korektury vřele doporučuju famózní Alžbětu Vintrovou, pracuje tak neskutečně rychle a precizně, že opravené texty nestíhám vkládat zpět. Jako copywriter je také skvělá. V textu umí najít nejpodstatnější a pro mě i nový úhel pohledu. Přitom nemám pocit, že by mi šroubovala do úst slova, která nepoužívám. Umí výbroně vypointovat příběh. Ještě jednou děkuji a těším se na další spolupráci.

U Alžběty velice oceňuji, jak umí vždy zachovat můj osobitý styl a „jen“ učeše text do podoby, se kterou pak mohu na světlo. Vím, že se na ni mohu vždy spolehnout, protože by mi nikdy neposlala upravený text, se kterým by nebyla 100% spokojená. Jsem vděčná, že jsem našla nejen korektorku, ale i ženu, která se umí naladit na energii psaného slova a vyšperkovat ji, aby odrážela podstatu jejího autora.

První článek na blog jsem napsala už asi před pěti lety. Jak přibývalo čtenářů, zvyšoval se i můj pocit zodpovědnosti za to, jak články vypadají. A spokojená jsem až od té doby, co spolupracuji s Alžbětou. Takže své články dělím na: před Alžbětou a po Alžbětě. A tak nějak se modlím, aby moc čtenářů na ty články před Alžbětou nezabrousilo. Jsem tvůrčí typ, ale když je napsáno, nastupuje totální autorská slepota a chyby už nemám ani sílu, ani chuť řešit. V tu chvíli své dílo pošlu Alžbětě. Vím, že pak vše můžu prezentovat světu, publikovat, spustit facebookovou reklamu. Velkým přínosem je pro mne také to, že mám v korektorce druhé a úplně jiné, nezaujaté oči. Spolupráce s Alžbětou je příjemná, je profesionál na svém místě. Oceňuju, že opraví hrubky, ale není dogmatik a má pochopení pro osobitý styl. Všem, co chtějí mít texty bez chyb a neměli ve škole jen jedničky, Alžbětu vřele doporučuji.

KORIGOVALA JSEM NAPŘÍKLAD:

V JAKÉ PODOBĚ TEXT DODAT?

Texty ke korektuře přijímám ve formátu .docx, provádím je v MS Word 2019 a pracuju v režimu sledování změn.

Ve výsledném textu tak máte možnost projít si všechny mnou navrhované změny a rozhodnout se, které z nich chcete přijmout (vhodné zejména u stylistických úprav a formátování).

Pokud už máte text v powerpointové prezentaci, v Canva apod., vykopírujte ho prosím do Wordu a pošlete mi obě verze, abych kromě editovatelného textu měla k dispozici i hotové grafické řešení, které může ospravedlňovat některé nestandardní jevy. 

Jestli nepoužíváte MS Word ve verzi 2007 a novější, napište mi, něco vymyslíme

Když mi text pošlete pouze jako odkaz na web, ve formátu PDF, v PPT prezentaci, v Canva prezentaci apod., budu vám účtovat 20 Kč za běžnou stránku za exportování do textového formátu.

Servírujte svým zákazníkům texty, z nichž ucítí vaši profesionalitu.