Alžběta Vintrová: O češtině s nadhledem

Češtinu mám v malíku

Jsem Alžběta Vintrová, vaše nová korektorka.

Upozornil vás někdo, že máte v textech chyby, nebo sami cítíte, že pravopis není vaše silná stránka? Svěřte své texty mně.

Odhalím překlepy, zkontroluju pravopis a gramatiku, upravím stylistické nedokonalosti. To všechno tak, aby si text zachoval původní styl a náboj. Je to váš text, tak ať je to z něj cítit!

Pošlete mi svůj web, blog, e-book, e-kurz a další větší i menší díla, pomůžu vám je zdokonalit.

Češtinu jsem milovala od dětství. Hodně jsem četla, účastnila jsem se literárních soutěží i olympiád v českém jazyce. Tam, kde mí spolužáci úpěli, že už toho mají po krk, já jsem chtěla jít dál. A tak jsem šla.

Vystudovala jsem češtinu a francouzštinu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a pochopila hlubší souvislosti v jazyce, díky kterým se na text umím dívat jinak než běžní uživatelé. A to jsem před deseti lety začala využívat při korekturách. Přitom jsem absolvovala ještě studium marketingových komunikací na UTB ve Zlíně, a tak jsem propojila svůj cit pro formální dokonalost s moderním promarketingovým pojetím jazyka. Takhle mi to dává smysl.

Zaměřuji se na korektury marketingových a obchodních textů.

Věřím, že obchodní a marketingové texty si zaslouží péči a kvalitu, a to nejen z pohledu SEO a prodejní účinnosti, ale také v rovině čistoty jazykového projevu.

Cítím a na vlastní oči jsem zažila, že text plný překlepů, nepřiměřené interpunkce a nevhodného pravopisu  dokáže  některé příjemce odradit. Dokonce i v případě, že samotný obsah sdělení by pro ně byl hodnotný.

Pojďme to spolu ověřit.

Alžběta Vintrová

Přesunout se na začátek